Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
MESSENGER BEZ INSTANT GAMES. FACEBOOK ROBI PORZĄDKI 0

Facebook poinformował o kolejnym kroku mającym na celu stworzenie przejrzystszej przestrzeni komunikatora Messenger. Z aplikacji zniknęły mini-gierki. Gdzie wobec tego szukać Instant Games?

 

 

Mam dla was dobrą wiadomość… albo złą. Wszystko zależy od kontekstu i tego, w jaki sposób korzystacie z Messengera. Facebook postanowił usunąć z aplikacji tak zwane Instant Games. Nieskomplikowane gry zawarte w komunikatorze są niezwykle popularne. W ciągu dwóch lat istnienia usługi, skorzystano z niej przeszło 20 miliardów razy. Dlaczego więc Zuckerberg usuwa sekcję cieszącą się żywym zainteresowaniem?

Przeniesienie Instant Games na Facebooka było koniecznością

Spokojnie, usunięcie Instant Games z Messengera nie oznacza tego, że Zuckerberg porzucił projekt. Biorąc pod uwagę zainteresowanie, byłby to nie najlepszy ruch ze strony włodarzy. Zamiast likwidować usługę, jej twórcy zdecydowali się na migrację do aplikacji Facebooka, gdzie przydzielono jej specjalną zakładkę Facebook Gaming.

 

Co więcej, nie mamy do czynienia ze zwykłym kaprysem, a częścią strategii, której głównym celem jest odchudzenie komunikatora. Messenger to w zasadzie jedna z najważniejszych usług Facebooka i, aby zachować jej status związany z popularnością, potrzeba usprawnień. Jednak użytkownicy są w stanie zrezygnować z wielu funkcji aplikacji w zamian za jej klarowność. Sam podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami.

 

Migracja będzie przebiegać falami i u każdego użytkownika Messengera może to wyglądać nieco inaczej. Niemniej, kilkutygodniowa „przeprowadzka” to coś, na co wszyscy musimy się przygotować. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl