Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
CHIPY RFID W PRZESYŁKACH POCZTY POLSKIEJ 0

Poczta Polska rusza z projektem „Automatyczna identyfikacja przesyłek”, dzięki któremu listy polecone będą lokalizowane poprzez wykorzystanie chipów RFID. Czy wpłynie to na szybkość realizacji usług?

 

Poczta Polska czyni ogromny progres względem tego, z czym mieliśmy do czynienia przez lata. Podmiot co i rusz wdraża interesujące udogodnienia dla klientów, nie zapominając przy tym o usprawnieniu procesów wewnętrznych. Najnowszy projekt Poczty Polskiej „Automatyczna identyfikacja przesyłek” wniesie do wewnętrznych struktur potrzebny powiew świeżości. Nie byłoby to możliwe bez finansowania ze strony Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Automatyczna identyfikacja przesyłek, czyli RFID w akcji

Na ten moment przesyłki Poczty Polskiej są sortowane przy pomocy kodów kreskowych, które najpierw muszą zostać zeskanowane przez operatora. W teorii system ten działa sprawnie, ale każdy zdaje sobie sprawę z tego, że unowocześnienie rzeczonego procesu może podnieść ogólną efektywność. Właśnie dlatego zdecydowano się na sprawdzenie możliwości identyfikacji radiowej przy RFID.

 

Dynamiczne zmiany w branży usług pocztowych wymagają ciągłych innowacji. Dzięki technologii RFID mamy szansę usprawnić identyfikację i rejestrację przesyłek, dać możliwość śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym, poprawić bezpieczeństwo listów i paczek oraz zmniejszyć pracochłonność ich skanowania. To rozwiązanie może okazać się efektywne nawet przy znacząco rosnącej liczbie paczek, bez konieczności zwiększania posiadanych zasobów – mówi Paweł Przychodzeń, członek Zarządu Poczty Polskiej ds. logistyki.

Na początek rozwiązanie będzie testowane w wybranych sortowniach w Pruszczu Gdańskim, Szczecinie i Zabrzu. Realizacja projektu została zaplanowania na 2,5 roku, ale dopiero dokładne wyniki testów pokażą, w którym kierunku pójdzie rozwój zastosowania chipów RFID w Poczcie Polskiej.

 

Chciałbym, naprawdę chciałbym, aby nowe rozwiązanie wpłynęło znacząco na prędkość dostarczania przesyłek poleconych do adresatów. Znam jednak realia i obawiam się, że w całym usprawnieniu nie chodzi o szybkość, a lepszą organizację pracy wewnątrz placówek. Chciałbym się mylić, ale to zweryfikuje czas.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl